Petice za stavbu nové Moravskoslezské vědecké knihovny v Ostravě podle vítězného projektu z veřejné architektonické soutěže z roku 2004


Dokumenty a zprávy:

Vyjádření ministra kultury Jiřího Bessera ke stavbě Moravskoslezské vědecké knihovny

Tisková zpráva MK ČR z 31. 8. 201:

 

Předchozí vláda Jana Fischera zavázala svým usnesením č.351 z 10. května 2010 budoucí vedení Ministerstva kultury k investici téměř půl miliardy korun do cizího majetku.

„Mým prvořadým úkolem je řádně spravovat státní majetek a případně investovat peníze  do majetku státu. Toto ten případ není. V situaci, kdy bychom potřebovali desítky miliard na údržbu a opravy státních hradů a zámků, jde o nepřijatelnou investici do majetku, který státu nepatří,“ řekl ministr kultury Jiří Besser.

Už jen samotný fakt, že předchozí vláda přijala zmíněné usnesení necelé tři týdny před volbami do PSP ČR, je zarážející a nové vedení MK to nepovažuje za standardní krok. V současné tíživé ekonomické situaci je takový závazek jen těžko přijatelný. Hejtman MSK Jaroslav Palas byl o tomto záměru informován osobně ministrem Kultury Jiřím Besserem a hejtman tuto iniciativu přijal s tím, že na projekt Moravskoslezské vědecké knihovny kraj rovněž nemá volné finanční zdroje.

 

[zdroj: http://www.mkcr.cz/cz/tiskovy-servis/vyjadreni-ministra-kultury-jiriho-besser-ke-stavbe-moravskoslezske-vedecke-knihovny-69140/]Petiční výbor: Martin Strakoš, Antonín Dvořák, Jaroslav Němec

| vizualizace knihovny © Kuba, Pilař architekti, 2009 | webdesign © Jaroslav Němec, 2009 |