Petice za stavbu nové Moravskoslezské vědecké knihovny v Ostravě podle vítězného projektu z veřejné architektonické soutěže z roku 2004


Reakce na petici a články tématu:

Europoslankyně Amelia Andersdotter v Ostravě

Europoslankyně za švédskou Pirátskou stranu Amelia Andersdotter v rámci své návštěvy České republiky strávila na pozvání ostravských pirátů den v Ostravě. V oficiálním plánu byla schůzka s náměstkem hejtmana Moravskoslezského kraje pro kulturu, ing. RSDr. Svatomírem Recmanem. Tématem byl smetený projekt Černé kostky – novostavby Moravskoslezské vědecké knihovny v Ostravě.

Prohlídka současného stavu Moravskoslezské vědecké knihovny v Ostravě

V rámci přípravy, Amelia Andersdotter nejrpve navštívila sklad knih současné Moravskoslezské vědecké knihovny, která byla roku 1951 provizorně umístěna do pravého křídla nové radnice. V tomto provizoriu zůstala dodnes, a její sklepní sklad je skutečně doslova šokující. Horší podmínky pro uskladnění knih a časopisů snad neexistují, nemluvě o pracovních podmínkách.

Europoslankyně Amelia Andersdotter v Ostravě Europoslankyně Amelia Andersdotter v Ostravě Jaroslav Němec (ČPS Ostrava) Europoslankyně Amelia Andersdotter v Ostravě Olivie Brabcová (ČPS Praha) poznává podmínky skladu knih vědecké knihovny Europoslankyně Amelia Andersdotter v Ostravě

Oficiální jednáni s náměstkem hejtmana Moravskoslezského kraje pro kulturu

Oficiálně setká s náměstkem hejtmana Moravskoslezského kraje, Ing. RSDr. Svatomírem Recmanem proběhlo v prostorách krajského úřadu. Tématem schůzky byl současný stav projektu novostavby Moravskoslezské vědecké knihovny v Ostravě, tzv. Černé kostky, na kterou byla původně schválena dotace 600 mil. z fondů ROP MSK z rozpočtu EU a spolupráce krajského úřadu s institucemi EU.

Europoslankyně Amelia Andersdotter v Ostravě Europoslankyně Amelia Andersdotter v Ostravě

zdroj: http://www.pirati-ostrava.cz/index.php?pirati=amelia-andersdotter-v-ostrave 

Petiční výbor: Martin Strakoš, Antonín Dvořák, Jaroslav Němec

| vizualizace knihovny © Kuba, Pilař architekti, 2009 | webdesign © Jaroslav Němec, 2009 |